Koce

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat koców.

Koce hiszpańskie - interesujące fakty i porady

Luksusowe koce i narzuty hiszpańskie cenione są na całym świecie. Gruby i ciepły wyrób z Hiszpanii to zakup na lata, dlatego cieszy się tak ogromną popularnością.

Dlaczego koce hiszpańskie?

Najbardziej cenione i ekskluzywne, a przez to kosztowne, są koce hiszpańskie. Skąd się wzięła ich sława? Dlaczego akurat one zyskały popularność i uznanie wielu użytkowników?

Hiszpania to kraj, w którym bardzo mocno rozwija się przemysł włókienniczy. Tekstylia hiszpańskie wykorzystują nowe technologie, a mieszanki włókien - naturalnych i sztucznych - są bardzo dobrej jakości. Nic więc dziwnego, że ciepłe i grube koce hiszpańskie są tak wysoko cenione. Kupując je, zyskujemy pewność produktu najwyższej jakości.

Koce i narzuty hiszpańskie wyróżniają się, spośród innych dostępnych na rynku produktów, nie tylko jakością materiału, ale również niebanalnym wzornictwem. Ponieważ coraz mocniej cenimy sobie rzeczy piękne i oryginalne, to właśnie wyroby z Hiszpanii stały się produktem często poszukiwanym i najbardziej pożądanym.

By kupić dobry koc z Hiszpanii

Tanie koce hiszpańskie wykonywane są z mieszanek bawełny i akrylu oraz z włókien sztucznych. Warto wiedzieć, że dość często pojawiają się także wyroby - szczególnie tych z niższej półki cenowej - z domieszką poliestru. Ich cechą charakterystyczną są błyszczące nitki w osnowie. Ekskluzywne koce hiszpańskie takich dodatków nie mają. Wykonane są z przędzy bawełnianej. Dostępne są również modele czysto wełniane. Co prawda Hiszpania nie przoduje w produkcji wełny, jednakże doskonale ją przetwarza. Wełniane koce hiszpańskie są ciepłe, dlatego sprawdzą się podczas chłodnych zimowych wieczorów.

Kupując wyrób pochodzący z Hiszpanii, trzeba pamiętać o tym, że jest to produkt wymagający właściwej pielęgnacji. Pledy trzeba prać ręcznie, w chłodnej wodzie, z dodatkiem delikatnych środków piorących. Tak traktowany koc hiszpański będzie służył długie lata.

Producenci koców hiszpańskich

Na polskim rynku dostępnych jest kilka hiszpańskich marek, produkujących wysokiej jakości koce. Zalicza się do nich między innymi: Rasilan, Greno, Textils Mora, Belpla.

Ceny ich wyrobów są dość zróżnicowane. Sprawą oczywistą jest, że najdroższe będą koce o wymiarach 220x240 cm, za które trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych. Koszt mniejszych będzie odpowiednio niższy. Trzeba jednak liczyć się z tym, że koce hiszpańskie - jako wyroby ekskluzywne - nie będą należeć do najtańszych.