Koce

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat koców.

Koce polarowe - interesujące fakty i porady

Koce polarowe cieszą się ogromną popularnością. Jest to spowodowane wieloma ich zaletami. Warto więc wiedzieć na co zwracać uwagę, by dokonać najlepszego wyboru.

Polar to dzianina wykonana z tworzyw sztucznych, która pojawiła się na rynku w latach 80-tych. Początkowo służyła głównie do produkcji odzieży sportowej, ale z czasem zaczęły powstawać z tej tkaniny również inne wyroby.

Koc polarowy ma bardzo wiele zalet i jest coraz chętniej kupowanym produktem. Dostępny w wielu rozmiarach i kolorach, stanowi ciekawą alternatywę wobec tradycyjnych wyrobów wełnianych.

Koce polarowe i ich zalety

Koc z polaru to przede wszystkim właściwości hydrofobowe – wchłania w siebie bardzo mało wody. Przy tym jest niezwykle lekki, dzięki czemu można bez większych problemów zabrać go ze sobą w podróż i na wycieczkę. Nawet grube koce, wykonane z polaru o grubości 400, są lżejsze niż pozostałe modele.

Polar to również materiał odporny na ogień. Koc z tej tkaniny, jeśli padnie na niego iskra (np. z ogniska), przytopi się w tym miejscu, ale nie zajmie się ogniem.

Kolejną ważną zaletą jest łatwość utrzymania ich w czystości. Wystarczy umieścić go w pralce, a po praniu rozwiesić, aby najpóźniej następnego dnia uzyskać suchy i czysty koc. Polar nie obciąży pralki, a szybkość schnięcia zapewnia dużą wygodę.

Miękkość i przyjemna faktura polaru oraz łatwość farbowania tego materiału sprawiają, że często robi się z niego również kocyki dziecięce.

Polar to materiał, który zrewolucjonizował rynek odzieży sportowej i poważnie „zamieszał” również na rynku koców. Ze względu na swoje właściwości, może być też używany przez alergików.

Koce polarowe dla dzieci

Dzieciom bardzo często kupuje się właśnie koce polarowe. Dlaczego? Bo poza wymienionymi wyżej zaletami, może zostać nadrukowany w niemalże każdy oczekiwany wzór. Dzięki temu można zakupić modele z bajkowymi postaciami lub nastoletnimi gwiazdami estrady.

Ceny koców z polaru

Koce z polaru mają ceny bardzo umiarkowane. Można uznać, że są one jednymi z najtańszych na rynku. Oczywiście ich koszt uzależniony jest zarówno od wielkości oraz grubości polaru, ale mimo wszystko, na tle innych fasonów cenowo wychodzi bardzo korzystnie.

Sklepy internetowe oraz tradycyjne prowadzą sprzedaż koców polarowych w szerokim zakresie, o wszelkich możliwych wymiarach i kolorach.