Koce

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat koców.

Ekskluzywne koce - interesujące fakty i porady

Koce ekskluzywne, choć kosztowne, cieszą się popularnością, szczególnie jako prezent ślubny. Mogą być wykonane z różnych włókien, dlatego warto poznać ich zalety.

Do niedawna koce czy pledy nie kojarzyły nam się z ekskluzywnym elementem wyposażenia mieszkania. Obecnie, szeroki wybór i ogromna dostępność tych wyrobów w sklepach sprawia, że część z nich można faktycznie określić mianem luksusowych i ekskluzywnych. Muszą to być jednak koce wykonane z najlepszych gatunkowo materiałów, z doskonałym wykończeniem i pięknymi zdobieniami. Tylko wtedy poczujemy się komfortowo i wyjątkowo, mimo że są to wyroby codziennego użytku.

Koce ekskluzywne, czyli jakie?

Najbardziej ekskluzywne koce i narzuty wykonywane są z wielbłądziej wełny lub kaszmiru.

Wyroby kaszmirowe to wyjątkowa puszystość, miękkość oraz wysokie właściwości grzewcze. Bardzo często, ze względu na to, że są lekkie, ciepłe i wykazują właściwości higroskopijne, wykorzystuje się je latem - zamiast kołder.

Koc wełniany z merynosa uważany jest nie tylko za wyrób ekskluzywny, ale również zdrowy. Jest przyjazny alergikom (którzy nie są uczuleni na wełnę), ponieważ nie dopuszcza do rozwoju roztoczy.

Mało kto wie, że istnieją nawet wyjątkowo ekskluzywne koce jedwabne! Jedwab bynajmniej nie kojarzy się z włóknem, z którego można tkać ciepłe tkanin. Jednak specjalna technika tkania owocuje nie tylko pięknym materiałem na suknie, ale również możliwością tworzenia luksusowych koców.

Innym trendem wśród wyrobów ekskluzywnych są antyalergiczne i eleganckie koce bambusowe i z bawełny organicznej. Do ich produkcji używa się bowiem wyłącznie tych włókien, które pochodzą z ekologicznych upraw. To czyni te wyroby luksusowymi, tym bardziej, że ich ceny bywają dość wysokie. Niemniej jednak mamy pewność, że kupujemy produkt przyjazny dla środowiska i dla nas samych. Z tego też powodu wyroby te polecane są dzieciom.

Warto pamiętać, że mianem koców ekskluzywnych nie można określać wszystkich wyrobów. Decyduje o tym jednak nie tylko cena, ale przede wszystkim jakość, wykonanie oraz trwałość.

Markowe koce ekskluzywne sposobem na prezent

Markowe koce ekskluzywne to wyroby wykonane z tkanin o najwyższej jakości. Zwykle są satyną, jedwabiem, z ręcznym zdobieniem.

Tego rodzaju produkty, ze względu na swoją wyjątkowość, doskonale nadają się na prezent ślubny. Koc jest bowiem takim dodatkiem, który w każdym mieszkaniu należy mieć. Nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na taki zakup. Tym bardziej takie markowe wyroby są mile widziane przez parę młodą.

Koce ekskluzywne na prezent pakowane są zawsze dodatkowo w eleganckie opakowanie, które podkreśla wyjątkowość upominku.