Koce

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat koców.

Koce wełniane - interesujące fakty i porady

Koce wełniane cieszą się ogromną popularnością, ze względu na swoje zalety. Nie wszystkie jednak wyroby są polecane. Dlatego warto wiedzieć, które brać pod uwagę, by ich użytkowanie było komfortowe i wygodne.

Zalety koców wełnianych

Koce z wełny uważane za najzdrowsze i najbardziej ekskluzywne. Wykonywane z wełny czesankowej są miękkie, ciepłe, a przede wszystkim antyalergiczne. Tak jak w przypadku pościeli wełnianej, tak i koce tego rodzaju nie pozwalają na rozwój roztoczy we włóknach, dzięki czemu z ich zalet mogą korzystać nawet alergicy. Antyalergiczne koce wełniane to znacznie więcej walorów. Pamiętajmy o tym, że wełna świetnie oddaje nadmiar wilgoci oraz ciepła na zewnątrz. Dzięki temu, osoba przykryta kocem z wełny nie odkrywa się i nie wyziębia, a właśnie to jest pierwszą przyczyną stanów reumatycznych i zapalenia stawów. Oczywiście, aby wszystkie właściwości zostały zachowane, trzeba posiadać wyrób wykonany z wełny 100%, bez domieszek innych włókien. Takie wyroby są trudne do zdobycia, szczególnie wtedy, gdy zależy nam na wełnie merynosa.

Wełniane koce a komforty użytkowania

Mówi się, że koce wełniane nie są przyjemne dla skóry, ponieważ mogą drapać. Przy tym są niemiłe w dotyku. Czy faktycznie jest to zgodne z prawdą?

Okazuje się, że wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju wełna zostanie użyta do produkcji. Jeśli koce wełniane będą wykonane z kiepskiej jakościowo wełny, to faktycznie w dotyku takiego wyrobu nie będzie żadnej przyjemności. W takich przypadkach wyczuwalne są ostrzejsze włókna, co odpowiada za uczucie drapania skóry.

Ile kosztują wełniane koce?

Czy koce wełniane są kosztowne? Jest to pytanie, które bardzo często pada z ust osób, zainteresowanych zakupem tego rodzaju wyrobów. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy bowiem od jakości wykorzystanej wełny.

Niektóre koce można nabyć już za 100 zł. Trzeba jednak liczyć się z tym, że będą to wyroby z domieszkami włókien sztucznych lub naturalnych. Nieco droższe są koce z wełny merynosów. Zaś za najbardziej ekskluzywne koce uważa się te wykonane z wełny wielbłądziej, ponieważ mogą kosztować nawet 1000 zł.

Wełniane wyroby można nabyć zarówno w sklepach tradycyjnych, jak i internetowych. Kolorystyka nie jest jednak zbyt szeroka. Najczęściej są to koce brązowe, popielate lub ecru, ponieważ wełnę dość trudno zabarwić.