Koce

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat koców.

Koce bawełniane - interesujące fakty i porady

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bawełnianych koców. Nie wszystkie są jednak wyrobami dobrej jakości. Dlatego też z rozwagą należy robić zakupy, by nie żałować wydanych pieniędzy.

Koce bawełniane to alternatywa wobec ciepłych, ale dość ciężkich oraz kosztownych modeli wełnianych. Naturalna bawełna to jedno z najbardziej cenionych włókien na rynku tekstyliów. Nadaje się zarówno do szycia odzieży, jak i pościeli czy wyrobów służących do okrycia.

Koc bawełniany jest lekki, przepuszcza powietrze, a jednocześnie zapewnia ciepło. Ponieważ nie wywołuje alergii, jest bardzo często używany przez dzieci.

Dziecięce koce bawełniane

Dziecięce koce z bawełny stanowią podstawę każdej wyprawki. Dostępne są w wielu wzorach, dzięki czemu dla każdego malucha znajdzie się odpowiedni fason.

Polecane są dzieciom ze względu na ich praktyczność. Łatwo się je pierze, nie wymagając stosowania żadnych specjalistycznych środków ani zabiegów. Wystarczy wrzucić je do pralki, odwirować i wysuszyć, bez ryzyka, że się zbiegnie czy zmechaci.

By koc z bawełny był dobrym wyborem…

Koce bawełniane dostępne są w sklepach w bardzo szerokim asortymencie. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii, by dokonać właściwego zakupu.

Przede wszystkim ważna jest jakość tkaniny. Trzeba przy tym pamiętać, że koce i narzuty bardzo rzadko produkowane są ze 100-procentowego włókna bawełnianego. Najczęściej można je spotkać w wersji z domieszkami: włókien sztucznych, wełny, bambusa. Mimo wszystko wyroby wysokiej jakości będą w stanie zaspokoić nasze potrzeby i oczekiwania. Nie będą się rozciągały ani też kurczyły. Będą miłe w dotyku, bez uczucia drapania i gryzienia.

Decydując się na koce bawełniane, z rozwagą należy kupować tanie modele. Są to przede wszystkim wyroby, które zawierają stosunkowo małą ilość włókien bawełnianych, w których dominuje mieszanka włókien sztucznych. Cena koca nie powinna być zatem głównym kryterium, decydującym o zakupie.

Bawełniane koce z bambusem

Ostatnim hitem na rynku są bawełniane koce z bambusem. Właściwości włókna bambusowego (wysoka bakteriostatyczność i dobra izolacja cieplna) sprawiają, że są to wyroby bardzo często wybierane przez rodziców, którym zależy na zdrowiu dzieci. Koce bawełniano-bambusowe to bezpieczny i polecany wyrób, jednak nie najtańszy.